Amikor egy kivitelező kész terveket kap, akkor már nehéz esetleges módosításokat eszközölni, olyan megoldásokat használni, amellyel valamilyen előnyre tudna szert tenni a beruházó (legyen az anyagi vagy használhatósági előny). Éppen ezért cégünk vállalja a beruházás tervezését, és a teljes engedélyezési eljárás koordinálását.
Cégünk Hegedüs Csaba építészmérnök tervezőirodájával áll kapcsolatban, aki több mint 10 éves tapasztalattal, sok-sok referenciamunkával tervez acélcsarnokokat.
A tervezés, a gyártás és a kivitelezés között a kommunikáció folyamatos ezért épületeink már eleve költséghatékonyan, kivitelezői szemlélettel kerülnek megtervezésre.
Így a beruházó igényeihez mérten a legjobb kihasználhatósággal, költséghatékonysággal kerül megtervezésre és kivitelezésre az épület, hogy funkcióját a lehető legalacsonyabb költséggel és I. osztályú minőségben töltse be.
Mivel egy telephely fejlesztése, annak tudatos és mindenre kiterjedő átgondolása nem kis időt vesz igénybe, ezért még ha csak hónapok múlva lesz is meg az anyagi fedezete egy beruházás elkezdésének, érdemes mihamarabb nekilátni a tervezésnek, engedélyeztetésnek. Annál is inkább, mert a jogerős építési engedély 3 évig érvényes!
Figyelem! A jelenlegi pályázatok esetében előírás a jogerős engedélyes tervek megléte! Amennyiben pályázat útján kívánja épületét finanszírozni, mielőbb gondoskodjon a tervezésről!
Amennyiben Ön, beruházóként tudja, mit szeretne, és azt jól át is gondolta, akkor körülbelül 30-45 napra kell számolni a tervek elkészüléséig, a szakhatósági állásfoglalások függvényében.
Ezután kerül beadásra a terv az építésügyi hatósághoz, ahol szintén 30-40 nap eltelik, mire építési engedélyt kap, azonban ennek a jogerőre emelkedése további 15 nap.
A pályázatokhoz általában az alábbiak szükségesek:
Az építészmérnök a költségbecsléseket némi ráhagyással készíti, hogy az előre nem látható költségek is beleférjenek majd a projektbe.
Figyelem! A nem megfelelő dokumentáció a támogatás megvonását vonhatja maga után!
A pályázatíró a tervezői költségbecslés alapján állíthatja be a projekt bekerülési költségét.
A jól átgondolt statikai tervezésnek köszönhetően az épület kellő szilárdság mellett a legkisebb súllyal kerül megvalósításra, hogy Önnek a gépbeszerzésre is maradjon pénze.
Amennyiben adott pályázaton mégsem nyerne, azért a meglévő dokumentumok alapján újra pályázhat egy későbbi időpontban, hiszen az építési engedély 3 évig érvényes.
Folyamatosan figyelemmel kísérve a szakmát, bizony mi is beleszaladtunk már néhány tervezői szarvashibába! Éppen ezért készítettük el 5 kivitelezői hiba, amellyel drasztikusan csökken az épülete élettartama című tanulmányunkat.
Éppen ezek elkerülésére javasoljuk, hogy előbb terveztessenek épületet és már kész tervekkel kérjenek árajánlatot a kivitelezőktől, vagy ami még hatékonyabb, olyan kivitelezőt válasszanak, aki vállalja a tervezést is!
A cégek árajánlatai, amelyeket néhány paraméter alapján adnak, igazából csak megközelítő becslés. Igazán kidolgozott árajánlatot készíteni csak a tervek alapján tudnak!
Sok csalódott beruházóval beszélgettünk már (szakmai rendezvényeken, expo-kon), és tapasztalatunk szerint a csalódottság legfőbb oka, hogy nem körültekintően járnak el a beruházásuk kivitelezőjének megválasztásakor. Hiszen felkeresnek ugyan több kivitelezőt, bekérnek ugyan több árajánlatot, és általában a legolcsóbbat választják költségkímélés címén, azonban elfelejtkeznek arról, hogy ezek az ajánlatok műszaki beltartalom szerint nem összehasonlíthatóak. Sőt! Mivel az épület építésének valódi okait nem ismerik, ezért nem is tudnak igazán megfelelni a valós beruházói igényeknek.
Hisszük, hogy Ön, mint tudatos és megfontolt beruházó elkerüli majd ezeket a buktatókat! Ne feledje, szánjon időt a tervezésre! Ha kész tervek alapján kérj kivitelezői árajánlatot, akkor azok összehasonlítása is könnyebb!
Szeretne a tervezés menetéről, árairól bővebben tájékozódni? Lépjen kapcsolatba velünk, itt.