Minden más munkát így vagy úgy lehet javítani, de ha az alapozást elrontják, ott bizony hatalmas költségek árán lehet, ha egyáltalán lehet javítani a hibát.
Érdemes alaposan átgondolnia, kivel és milyen alapot készíttet!
Az alapozási munkákat megelőzi , illetve részben azzal párhuzamosan történik a földmunka. Éppen ezért nem ajánljuk, hogy más-más céget bízzon meg az alapozási és a földmunkákkal. Bár technikailag megoldható, hogy külön cégek csinálják őket, de szinte 100%-ig biztosak vagyunk benne, hogy abból csak vita és feszültség lesz.
Amennyiben cégünk végzi a földmunkákat és az alapozást, Önnek semmi plusz feladata nincs. Ha a terület gazos, megtisztítjuk, ha belógnak ágat a közeli fákról, azt eltávolítjuk. Sőt, ha olyan helyre tervezte az épületet, ahol várható lőszerek előkerülése a föld mélyéről, úgy még a tűzszerészeket is értesítjük. A lehető legoptimálisabb módon készítjük elő a földet az alap fogadására.
A beruházóknak fontos szempont, hogy a munkaterületet hogyan kell a kivitelezőnek átadni, és mire számítsanak a munka végeztével. Összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket, és természetesen meg is válaszoljuk őket.
Sokszor tapasztaljuk, hogy a megrendelők nagyjából tudják, mennyit tudnak költeni 1-1 épületre, és már az első néhány kérdésük között szerepelnek is a különböző szendvicspanelek árai. Szinte halljuk, ahogy zakatolnak a fogaskerekek, osztanak-szoroznak fejben, akkor milyen is legyen, mi fér bele a keretbe.
Valahogy ez ivódott a köztudatba, az emberek "csak" a felépítmény áraival számolnak.
Azonban ez elhibázott gondolkodásmód egy könnyűszerkezetes épület esetén.
DE, ez nem az Ön hibája, egyszerűen az építőiparban a m2 ár terjedt el, és az emberek automatikusan ezzel is számolnak. Rákérdeznek a szendvicspanelek, esetleg a trapézlemezek m2 árára és azonnal kalkulálnak.
Az épületek többségénél viszonylag kevés alépítményi munkával kell számolni; néhány fogadó, azok vasalása, az összes munkát tekintve talán kevés munka-, és anyagmennyiségnek tűnik.
Bár ezeket sem szabad félvállról venni, hiszen éppen ezek tartják az egész szerkezetet. A kisebb volumenű épületek árainál azonban nem ezek lesznek a domináns tételek.
Azonban vannak olyan komplex csarnokok, többszintes építmények, amelyek hasznosítási területe megköveteli a nagyobb lélegzetű alépítmények elkészítését.
Ahogy a fenti képeken is láthatják, akár több méter hosszú "alaptesteket" is el kell néha készíteni, aprólékosan vasalni, sőt, megoldani a különböző vezetékelések, csövek elhelyezését is.
Mindezeket figyelembe véve, érdemes az épülete valódi bekerülési értékét kiszámíttatni munkatársunkkal.